Metal Etiketler

Eloksallı Alüminyum Etiket

Alüminyum üzerine özel boyalarla baskı yapılır. Korozyon ve oksitlenmeye karşı dayanıklıdır. Boya tutuculuğu çok yüksektir. Eloksallı Alüminyum metal Etiket istenilen kalınlıkta malzeme üzerine ve istenilen renklerde uygulama yapılabilir.

Yüksek Mikronlu Alüminyum Etiket

Eloksallı Alüminyum metal etiket görünümündedir. Alüminyum üzerine yapılan baskı malzemenin içerisine işleyerek hapsolur. Tüm hava şartlarında kullanıma uygun bir malzemedir. Yüksek mikron malzeme, oksitlenme ve korozyona karşı korumalıdır. Alüminyum üzerindeki boya kimyasal çözücülere karşı (tiner, benzin, ispirto vb) dayanıklıdır. Yüksek Mikron Alüminyum Etiket özellekle kimyasal malzemelerin yoğun kullanıldığı kontrol panolarında, sanayi makinalarında vs ortamlarda tercih edilebilir.

Asit İndirme Alüminyum Etiket:

Alüminyum üzerini asit ile oyma yöntemidir. İsteğe bağlı negatif yada pozitif olarak Asit İndirme yöntemi ile oyulabilir. Oyulan kısımlar tercih edilen renkler kullanılarak renklendirilir. Daha sonra mazlemenin çizilmemesi ve kimyasal çözücülere karşı ve havaşartlarına karşı dayanıklılığını artırmak için koruyucu lak ile kaplanır.

Metal etike Özellikle ısının fazla oldugu yerlerde tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılıgı diger etiketlere oranla daha fazladır. Arkasina yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir. Özelligine göre yada kullanılacagı yere göre bazı cinsleri vardır;

Yüksek Mikron Aliminyum Etiket : Malzeme üzerine yapılan farklı operasyonlar sonucu yapılan baskı alüminyumun içine işler. Bu nedenle güneşte solma, renk atma olmaz. Malzeme üzeri çizilse bile yapılan baskı üzerinde herhangi bir çizik olmaz.
Eloksal Alüminyum Etiket : Dayanıklılıgı çok fazla degildir. 3-4 sene sonra boyada solma görülebilir.Ayrıca üzerine numara veya harf vurularak seri no yazılır.
Asit Indirme Alüminyum Etiket : Alüminyum üzeri yapılan baskı sonucu çeşitli asitlerle oyularak istenilen yüzeyin yukarıda veya aşagıda kalmasını saglar. Alt yada üst kısımda kalan yüzeyin içleri boyanabilir yada üzerine tekrar baskı yapılabilir. Özellikle fazla kimyasal maddelerin kullanıldıgı makinalarda bu tip etiketler kullanılır.

alüminyum asit indirme metal asit indirme metal etiket asit indirme